2021 DİKAB Çalışma Kursu ve Rehberlik

2021 DİKAB-İHL ÇALIŞMA KURSU NEDİR?

2021 ÖABT DİKAB-İHL için internette ücretsiz olarak sunulan en iyi videoları ders ders derleyerek bir kurs çatısı altında birleştirdik.

Kurs Müfredatlarında Neler Var?

Detaylı Konu Anlatım Videoları

Konu Özet PDF vb. materyaller

Özet üzerinden Hızlı Konu Tekrarı

Ders ders ayrılmış Çıkmış Soru Testleri (DHBT- MBSTS- DİKAB)

Çıkmış Soru Çözüm Videoları

Ödev

Online Deneme Sınavları

Sanal Sınıf

Genel ve Bireysel Çalışma Plan ve Programları

Konu Sonu Testleri ve Çözüm Videoları

Bu sayede yalnızca konu videosunu izlemekle kalmayıp, konunun pekişmesi ve tam öğrenmenin sağlanması için gerekli olan tüm etkinlikleri bir araya getirerek çok faydalı olacağını düşündüğümüz bir kurs oluşturduk.

Böylelikle konunun eksiksiz öğrenilmesi için tüm hassasiyeti gösterirken pekişmesi içinde büyük bir adım atmış olduk. Konu anlatımlarının hemen ardından ise ödevler ekledik. Konu anlatımındaki teorik bilgiyi böylelikle biraz da olsa pratiğe dönüştürmek ve bilgiyi az da olsa ölçmek istedik.

Konu anlatımlarının ardından ise DHBT, MBSTS ve ÖABT sınavında çıkmış tüm soruları ders ders ayırarak ekledik.
Bunlara ek olarak ise kendimizin hazırladığı yazılı yoklama, soru cevap, doğru yanlış, boşluk doldurma, eşleştirme ve çoktan seçmeli gibi konu sonu testleri ekledik.

course_image
[ KURS TANITIM VİDEOSU]

Edunzy Akademi’de sizlere neler sunar?

Eğer sunduğumuz özellikleri maddeleyerek kısaca özetlememiz gerekirse;

 • Edunzy Akademi İlahiyat mezunları tarafından kurulduğu için kursları buna göre derlenmiştir. Yani ticari amaçla kurulan diğer eğitimler gibi bu konulara yabancı değildir. Bu bizim en temel özelliğimizdir.
 • Online bir sistem olan Edunzy Akademi’ye ve içeriklerine her zaman ulaşabilirsiniz. Böylelikle dershane vb. kurumlara gitmenize gerek kalmadan zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Edunzy Akademi ile evinizde güvenli bir şekilde sınavlara hazırlanabilirsiniz.
 • Edunzy Akademi kurs sistemi sayesinde kurs yöneticileri ve sizler ilerlemenizi ders ders görebilirsiniz. Çözdüğünüz testleri, doğru yanlış oranlarınızı, kursun % kaçını bitirdiğinizi vb. verilere ulaşarak daha planlı bir çalışma programı oluşturabilirsiniz.
 • Edunzy Akademi sizler için alanında en iyi videoları ders bazında derleyerek bir video listesi oluşturur.
 • Bu video listesini detaylı anlatımdan başlayarak daha özet anlatıma kadar sıralar. Böylelikle konunun iyi anlatımını bulmak için zaman ve çaba sarfetmek zorunda kalmazsınız.
 • Konu videolarında ise önce konun detaylı anlatımıyla tamamını görerek kavramlar arasında bağlantı kurar, daha sonra ise bu kavramların önemli olan noktaları üzerinde tekrar yapabilirsiniz.
 • Yalnızca konu anlatımıyla sınırla kalmayıp konunun daha iyi anlaşılması için kurs müfredatımızdaki içerikli interaktif ve kollektif bir şekilde sunar.
 • Kursun başında sizlere kurs derslerinin ne kadar süre tuttuğunu, günde kaç saat çalışırsanız kursa ne kadar sürede bitirebileceğinizi veri olarak sunar. Böylelikle daha uzun soluklu plan yapabilir ve bütünü görmüş olursunuz.
 • Kursun daha verimli olması için bireysel ve genel çalışma plan ve programları tüm kurs üyelerine sunulur. Bu sayede kollektif bir eğitim ile grup halinde ilerleme kaydedilebilir.
 • Grup halinde çalışma programları, soru çözme vb. etkinlikler ile daha interaktif ve eğlenceli bir eğitim sunmayı amaçlıyoruz.
 • Sanal sınıflar ile tüm etkinlikleri bir ekrandan takip edebilir, diğer üyeler ile fikir ve bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.
 • Ödevler, Çıkmış Sorular, Konu Sonu Testleri, Soru Çözümleri, Özet PDF, Konu Tekrarları vb. etkinlikler ile tam ve kapsayıcı bir eğitim sunuyoruz.

  Verilerimin bu web sitesi tarafından saklanmasına ve işlenmesine katılıyorum.

  İlk yorumu yazan olun.

  Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
  Size daha iyi hizmet verebilmek adına internet sitemizde çerezler kullanılmaktadır. İnternet sitesinde kalmayı sürdürerek çerezlere izin vermektesiniz